Kaprovité rybky pocházející z termálních pramenů v tureckém Anatolu. 

Dokáží přežívat ve vodě teplé až 36˚ Celsia. Toto jejich extrémní životní prostředí je charakteristické výrazným nedostatkem vhodné potravy a zřejmě i z tohoto důvodu si ryby našly jako zdroj doplňku potravy odumřelou lidskou kůži. Teplé prameny odedávna lákaly ke koupelím a místní obyvatelé si povšimli blahodárného vlivu koupelí na různé kožní neduhy.

IMG_1117Značný podíl na léčivých účincích je přisuzován právě rybám Garra Rufa, které údajně vylučují z tlamiček sekret s hojivými účinky. Enzym podporuje hojení vrchní vrstvy kůže, popraskané paty, mozoly, otlaky, lupénku, ekzémy, akné, těžké nohy a suchou pokožku.

Jsou to rybičky, které nekoušou, pouze kůži jemně uždibují a snědí. Procedura je vhodná pro každého, ale je nutné neužívat léky a masti s obsahem kortikoidů a steroidů, ryby vzápětí hynou. Lak na nehty nebo použitý odlakovač musí být starší než 2 dny.

Zajišťuji 100% hygienu = o vodu pečují 2 filtrace, profesionální čtyřstupňová filtrace s UV lampou a filtrace Fluval jedinečná ve svém výkonu. Celý obsah akvária je profiltrován za 15 min. Každý týden probíhá kompletní výměna vody. Teplota vody v akváriu se pohybuje okolo 3o˚ Celsia. V každém akváriu je 100 rybiček.

 

Procedura nohou nebo rukou s rybičkami

1 osoba, 15 minut, 150 Kč

1 osoba, 20 minut, 200 Kč

1 osoba + dítě do 7 let, 20 minut, 200 Kč (dítě ZDARMA)